Powiat Wielicki Piątym Powiatem w rywalizacji szkolnej w Małopolsce

W Myślenicach odbyło się coroczne podsumowanie rywalizacji szkół Województwa Małopolskiego. Nagrodzono najlepsze szkoły w rywalizacji Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadzie.

W gronie nagrodzonych na bardzo dobrym 5 miejscu sklasyfikowano Powiat Wielicki za powiatami Kraków miasto, nowotarskim, nowosądeckim i limanowskim. Puchar za tak wysokie miejsce i ten sukces odebrał z rąk Prezesa Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego Waldemara Gramka Wicestarosta Wielicki Henryk Gawor.

Indywidualnie nagrodzone zostały również szkoły Powiatu Wielickiego które zajęły czołowe miejsca w szkolnej rywalizacji. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej 3 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Wieliczce a 7 miejsce Szkoła Podstawowa w Niepołomicach. W kategorii Igrzysk Dzieci 5 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szczytnikach. Wszystkie nagrodzone szkoły odebrały pamiątkowe statuetki.

Te bardzo duże sukcesy wielickiego sportu szkolnego to zasługa wieloletniej pracy szkoleniowej miedzy innymi Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Wieliczce i prężnie działających klubów sportowych w różnych dyscyplinach sportowych .